Pierwsza niedziela Wielkiego Postu „B”  21 lutego 2021  r.

1.Ojciec św. Franciszek ogłosił rok 2021 w kościele rokiem św. Józefa. Włączymy się w naszej parafii w uczczenie tego Wielkiego Cichego Patrona Kościoła św, patrona Rodziny i patrona mężczyzn i ojców – od 19 lutego:

*codziennie po Mszy św. będziemy odmawiać modlitwę Ojca św. do św. Józefa.

*każdego dnia 19 miesiąca będzie Msza św. ku czci św. Józefa.

*tradycyjnie,  jak co roku przez cały miesiąc marzec odmawiać będziemy litanię do św. Józefa.

*mężczyźni i ojcowie naszej parafii ufundują figurę św. Józefa.  Ofiary na figurę złożyło 5 mężczyzn. Bóg zapłać.

2.W piątek Droga Krzyżowao godz. 16:30, a następnie Msza św.

Nabożeństwo Gorzkich Żaliw niedzielę o godz. 16:00 z nauką pasyjną, a następnie Msza św. bez kazania.

4.Zachęcamy do nabycia i przeczytania najnowszego numeru GOŚCIA NIEDZIELNEGO, w którym m.in.:

-o tym, jak dobrze zrobić rachunek sumienia przed spowiedziąost.

-o zapomnianej bohaterce, która w czasie wojny ratowała dzieci.

-o wielkopostnej drodze nawrócenia pod kierunkiem Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego pt.”Któryś za nas cierpiał rany”.

5.W tym tygodniu na kotary i remont dzwonów wpłynęło 10 ofiar – Milejowice – 100, Cerekiew- 300, Nieczatów – 50, Mleczków – 100, rodzina Rychlickich – Mleczków 200, Milejowice-100, Cerekiew – 100, Milejowice, ul.Słoneczna 2 osoby – 300, Ślepowron - 100. Razem - 1350Pozostało do zapłaty:2500 zł.

6.Wczoraj do sprzątania kościoła z Milejowic, ul.Słoneczna przyszły 4 osoby. Złożyły na środki czyustości 40 zł. Bóg zapłać. W sobotę, 27 lutego zapraszamy od godz. 8:00 do posprzątania kościoła mieszkańcówMilejowic, ul.Słoneczna: Pysiak Elżbieta, Zamkowska Ewelina, Zych Julita, Bienias Karolina, Gumowska Aleksandra.

7.W nawie głównej znajduje się na postumencie krzyż pasyjny, a w nim umieszczone relikwie kamienia z Kalwarii, miejsca ukrzyżowania i smierci Chrystusa. Ponieważ nie możemy, ze względu na pandemię ucałować krzyża można uklęknąć i głęboko się pochylić. Można tam również złożyć ofiarę na jałmużnę postnąi kwiaty do Grobu Pańskiego.

8.Na stoliku są książeczki o roku poświęconym św. Józefowi, zawierające także modlitwy do św. Józefa. Można do puszki obok złożyć ofiarę za książeczkę 2 zł.

Jest tam także, na osobnych kartkach wydrukowana modlitwa do św. Józefa, którą będziemy odmawiać zamiast modlitwy do św. Michała przez ten rok – prosimy zabrać tę modlitwe do domu, by nauczyć się jej.

Wszystkim obecnym na dzisiejszej niedzielnej Mszy św., wszystkim chorym w domach i szpitalach, a także Jubilatom i obchodzącym w tym tygodniu imieniny, z całego serca błogosławimy i życzymy Szczęść Boże.

ks. Proboszcz i Ks. Wikariusz.

piątek,
26 lutego 2021