XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA „A”

19 listopada 2017.

1.W tym tygodniu do sprzątania kościoła z Milejowic z ulicy Leśnej przyszły 2 osoby, które złożyły 20 zł. na środki czystości.Bóg zapłać. W sobotę, 25 listopada 2017 r. od godz. 9:00 do sprzątania kościoła zapraszamy z Milejowic ul. Leśnej następujące osoby: Tomasik Halina, Sujka Justyna, Kaszuba Agnieszka, Kaszuba Bożena, Kaszuba Monika.

2.W ubiegłym tygodniu na remont naszej świątyni 3 osoby złożyły ofiarę. Bóg zapłać. Gromadzimy wasze ofiary na wykonanie eksperyz dotyczących stanu kościoła poleconych przez konserwatora zabytków w Radomiu. Specjalne konto dotyczace tylko tej sprawy jest zamieszczione w gablotach i na ogłoszeniach parafialnych.

3.W zakrystii można nabywać kalendarze ścienne na rok 2018 Fundacji Biskupa Jana Chrapka.

4.Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru GOŚCIA NIEDZIELNEGO w którym m.in.:

-o tym, że aż trudno uwierzyć, że w 2016 r. 5400 Polaków odebrało sobie zycie. To wiecej, niż zginęło w wypadkach samochodowych. Czy samobójca skazany jest na wieczne potepienie?Co o samobójstwie mówi Kościół?

-o tym, że naród polski jest miłosiernym naroem – przekonuje dyrektor Caritas Polska.

-do bieżącego numeru dołączony jest kalendarz na 2018 r. ze św. Józefem.

5.Już niedługo adwent i roraty. Na prośbę parafian w tym roku roraty będą o 6:30 a w niedziele 7:30. Pragniemy by dzieci szkolne jak w innych parafian pod opieką rodziców czy kogoś starszego z domu mogły uczestniczyć w tym pięknym nabożeństwie. Przynosić bedziem lampiony. A dzieci otrzymają pamiątki i wylosują figurkę do domu na wspólny z domownikami pacierz.

6.Musieliśmy zdjąć boazerię drewnianą z bocznej nawy, dgyż wieloletni zaciek spowodował wybrzuszenie. Niestety po zdjęciu nie nadaje się do użytku gdyż ze zbutwienia się rozleciała. Bardzo dziękuję panu Romanowi Falińskiemu, za zdjęcie tej boazerii przez parcowników Jego Zakładu, a także panu kościelnemu Tadeuszowi za skucie muru pod boazerią.

Wszystkim obecnym na dzisiejszej niedzielnej Mszy św., wszystkim chorym w domach i szpitalach, a także Jubilatom i obchodzącym w tym tygodniu imieniny, z całego serca błogosławimy i życzymy Szczęść Boże.

ks. Proboszcz i ks. Wikariusz.

www.cerekiew.parafia.info.pl

konto bankowe parafii : 31 9147 0009 0008 7883 2000 0001

Bank Spółdzielczy w Radomiu.

Czytania:

• Ewangelia: