Ogłoszenia duszpasterskie                                                     

V WIELKIEGO POSTU   18 marca 2018.                               

 

1.Dziś zasłaniamy krzyże w kościołach. Popularne tłumaczenie zwyczaju zasłaniania krzyzy nawiązuje do słów Ewangelii:”Porwali  kamienie, aby je rzucić na NIEGO. Jezus jednak ukrył się i wszedł do świątyni”(J 8,59). Dawniej zasłaniano krzyże na cały okres W. Postu. Obecnie na ostatnie dwa tygodnie, a odsłania się wszystkie krzyża po liturgii wielkopiątkowej.

2.Zwyczajem lat ubiegłych bardzo prosimy, aby wioski zebrały ofiary na dekoracje świąteczne kościoła, i kwiaty do ciemnicy i grobu Pańskiego. Dziękujemy KŻR za zajęcie się tą zbiórką na poszczególnych wioskach (już wioska Ślepowron złożyła ofiarę).

Pod chórem do skrzyni adoracyjnej z krzyżem i kamieniem z grobu Chrystusowego można składać ofiary na jałmużnę postną, w ten sposób wypełniając jeden z wielkopostnych zadań(modlitwa, post, jałmużna)

3.W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17:00. Po Drodze Krzyżowej Msza św. Tegoroczne     drogi krzyżowe będziemy odprawiać pod patronatem świetego    O. Pio. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16:00. Potraktujmy uczestnictwo w tych nabożeństwach jako pokutę za nasze grzechy.

4.W przyszłą niedzielę – NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – w czasie każdej Mszy św. poświęcenie palm. Na sumie procesja z palmami.

5.W tym tygodniu do sprzątania kościoła z Milejowic z ulicy Kwiatowej nikt nie przyszedł. W sobotę, 24 marca 2018 r. od godz. 9:00  do sprzątania kościoła zapraszamy z Milejowic ul. Kwiatowej następujące osoby: Kalińska Ewa, Pysiak Ewa, Kalińska Aneta, Kowalska Lidia, Kowalska Katarzyna.

6.W tym tygodniu na remont kościoła, czyli na wykonanie ekspertyz stanu kościoła ofiary złożyło 14 rodzin. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy z troską podchodzą do sprawy remontu naszej zabytkowej świątyni.

7.Zachęcamy do nabycia i zapoznanie się z najnowszym numerem GOŚCIA NIEDZIELNEGO, w którym m.in.:

-o pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka, jego stylu, energii i nowych kierunkach przez niego wyznaczonych.

-o O.Pio, czyli jak Mistyk odprawiał Msze św. skoro niewierzący uciekł z obawy przed nawróceniem.

-o  tonącej Europie, słonej soli i ogromnej mocy modlitwy dzieci – opowiada słynny na całym świecie o. Danel Ange(Anż).

8.W piątek 23 marca od godz.9:00 udamy się z posługą kapłańską do chorych naszej parafii.

Prosimy o zapisywanie chorych w zakrystii. Przygotujmy dom na przyjęcie Pana Jezusa .

9.Dyrektor i nauczyciele Szkoły w Cerekwi serdecznie zapraszają dzieci i rodziców na „Dzień Otwarty” w dniu 27.03.2018 o godz. 9:30.

Wszystkim obecnym na dzisiejszej niedzielnej Mszy św., wszystkim chorym w domach i szpitalach, a także Jubilatom i obchodzącym w tym tygodniu imieniny, z całego serca błogosławimy i życzymy Szczęść Boże.

ks. Proboszcz i ks. Wikariusz.                                                  

www.cerekiew.parafia.info.pl                                         konto bankowe parafii na remont kościoła:                 31 9147 0009 0008 7883 2000 0001 Bank Spółdzielczy w Radomiu.


Blok reklamowy

Wyszukiwanie

Zegar

Dzisiaj jest

środa,
21 marca 2018

(80. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń:
344637