Zesłanie Ducha Świętego  20 maja 2018.

1.Jutro drugi dzień Zesłania Ducha Św. (Zielonych Świąt), świeto NMP MATKI KOŚCIOŁA. Msze św. w naszym kościele o godz.: 7:30, 9:00 i 18:00.

2.W sobotę, 19 maja 2018 r. do sprzątania kościoła przyszły 2 osoby i złozyły ofiare na srodki czystości 20 zł. Bóg zapłać. W sobote 26 maja od godz. 9:00 zapraszamy do sprzatania następne osoby z Golędzina: Wilk Marzena, Jakubiak Beata, Jakubiak Bożena, Głogowska Dorota, Głogowska Izabela.

3.W tym tygodniu na wykonanie ekspertyz stanu kościoła ofiary złożyły 2 rodziny. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy z troską podchodzą do sprawy remontu naszej zabytkowej świątyni. Szczególnie apelujemy do osób, które do tej pory nie zaintertesowały się tą sprawą. Przypominam, że musimy zapłacić za wykonywane w tej chwili ekspertyzy 100 tys. zł

4.Zachęcamy do nabycia i zapoznania się z najnowszym numerem GOŚCIA NIEDZIELNEGO, w którym m.in.:

-o tym, dokąd zmierza w Europa, czyli o powrocie do pogaństwa i człowieku, który nie jest Bogiem.

-o tym, że jesteśmy już po kilku niedzielach bez handlu i jak Polacy oceniają tę zmianę?.

-rozmowa z o. Maciejem Szczęsnym m.in. o tym, że Bóg kocha również grzeszników.

5.Przypominamy o apelu dotyczacego porządku pogrzebowego orszaku na cmentarz z okazji pogrzebu. Najlepiej byłoby byśmy udawali się na cmentarz autokarem (nie dla wygody) ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa osób i powagi naszej modlitwy. Wiemy jak dziś zachowują się kierowcy przejeżdżający obok orszaku pogrzebowego. Nie tylko nikt się nie zatrzymuje (jak było dawniej), ale z całym impetem wymija. Jest to profanacja pamięci zmarłego i modlących się ludzi.

Ale jeśli mamy już iść to tylko pod tym warunkiem, że wszyscy idziemy, a nie tylko najbliższa rodzina. Najpierw krzyż, następnie niesione(a nie wożone) wieńce kwiatowe kapłan z panem organistą, a tuż za księdzem uczestnicy pogrzebu, którzy w drodze uczestniczą w modlitwie. Następnie pojazd z trumną, a za trumną tylko i wyłącznie najbliższa rodzina. Orszak idzie nie chodnikiem, ale jezdnią. I jeszcze jedno. Za bezpieczeństwo uczestników i konsekwencje ewentualnego wypadku odpowiada nie ksiądz tylko rodzina zmarłej osoby, która decyduje o pieszym przejściu na cmentarz. Dlatego ksiądz za każdym razem będzie pytał o to rodzinę.

Wszystkim obecnym na dzisiejszej niedzielnej Mszy św., wszystkim chorym w domach i szpitalach, a także Jubilatom i obchodzącym w tym tygodniu imieniny, z całego serca błogosławimy i życzymy Szczęść Boże.

ks. Proboszcz i ks. Wikariusz.

www.cerekiew.parafia.info.pl   konto bankowe parafii na remont kościoła:31 9147 0009 0008 7883 2000 0001 Bank Spółdzielczy w Radomiu.

czwartek,
24 maja 2018