Niedziela Palmowa Męki Pańskiej „B”  31 marca 2024 r.

1.Dziś rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ.To czas szczególny. Czas rozważania męki i męczeńskiej śmierci Jezusa Chrystusa Syna Bożego. Postarajmy się dobrze przeżyć ten czas.

2.W tym tygodniu do sprzątaniaz ul. Wolanowskiej, nikt nie przyszedł.

3.Zapraszamy do nabycia i przeczytania najnowszego numeru GOŚCIA NIEDZIELNEGO, w którym m.in.

o tym czym jest Triduum Paschalne.

-specjalny dodatek: Modlitwy i medytacje na Wielki Tydzień.

4.PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W TRIDUUM PASCHALNE:

WIELKI CZWARTEK - pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu, oraz Sakramentu Kapłaństwa. Jest to pamiątka Ostatniej Wieczerzy Pana Jezusa z uczniami.

W naszym kościele Msza św. o godz.17:00. Po Mszy przeniesienie Pana Jezusa do Ołtarza Adoracji (tzw. Ciemnicy). Adoracja do godz.21:00

WIELKI PIĄTEK -  Pamiątka śmierci krzyżowej Jezusa. Adoracja przy „Ciemnicy” od godz.8.00.

Adoracja w Wielki Piątek (przy ciemnicy)- Zapraszamy do adoracji.

W Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św. W to miejsce we wszystkich kościołach uczestniczymy w Liturgii ku czci Męki Pańskiej.

O godz.16:30 – DROGA KRZYŻOWA.

O godz. 17.00 -   Liturgia wielkopiątkowaObowiązuje post ścisły.

Adoracja przy Grobie Pańskim do godz.22:00.

WIELKA SOBOTA-  Wigilia Paschalna.

Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00.

Poświęcenie pokarmów na wioskach od godz.9:00.w kolejności:Kierzków (u. Pani Stachura), Golędzin, Zatopolice, Cerekiew, Milejowice, Mleczków, Zdziechów. Bardzo proszę o potwierdzenie że te miejscowości chcą dalej poświęcenia pokarmów na wiosce. Nie koniecznie poświęcenia muszą być w domach (przydrożne krzyże, figury)

Poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 8.00, 8:15, 8:30, 8:45, 9:00, 9:15, 9:30,9:45, 10:00.

Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz.17:00Przynosimy świece(można w zakrystii nabyć specjane małe świeczki tzw ”paschaliki” na ten dzień)zapalimy je w czasie nabożeństwa światła, oraz, gdy publicznie odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.Prosimy tylko o bardzo dokładne zabezpieczenie świec i nie wylewanie steryny na ławki i wykładziny ławek.

Adoracja przy Grobie Pańskim do godz.22:00.Zapraszamy także do adoracji przy grobie (w formie żołnierskiej straży) w Wielki Piątek wieczorem i przez całą wielką Sobotę – Strażaków

5.Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. W tym tygodniu wpłynęły na ten cel nastepujące ofiary:

KŻR z Zatopolic (p.Kępka) – 200. KŻR z Mleczkowa (p.Krawczyk)– 300. KŻR ze Ślepowrona -220. KŻR Milejowice -100.

KŻR ze Zdziechowa -300. Ofiary bezimenne – 200.

6.W niedzielę 14 kwietnia po Mszy o godz. 9:30 będzie spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

7.Osoby, które nalężą do Towarzystwa Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu prosimy o odbiór listów dla Nich.

8.W środę 27 marca po Mszy o 17.30 zapraszamy chętnych do pomocy w przygotowaniu Grobu Pańskiego i Ciemnicy i posprzątania kościola na Święta Wielkanocne.

9.W przyszłą niedzielę WIELKANOC– NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.

Rezurekcja o godz. 6 rano.Następne Msze św. w  Wielkanoc o godz.9.30, 11.30, 16.00.  W drugi dzień Wielkanocy Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca z drugiego dnia świąt jest na KUL.

Wszystkim obecnym na dzisiejszej niedzielnej Mszy św., wszystkim chorym w domach i szpitalu, a także Jubilatom i obchodzącym w tym tygodniu imieniny z całego serca błogosławię i życzę -  Szczęść Boże!Ks. Proboszcz . ks.Rezydent.

czwartek,