Ogłoszenia duszpasterskie : 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA „A”

28 czerwca 2026r.

 

1.Jutro uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7:30, 9:00 i 17:00. Taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej i działalność ojca św. Leona XIV.

 

2.W tym tygodniu przypada:

  • Pierwszy Czwartek Miesiąca, jako dzień modlitw o powołania do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego.

  • Pierwszy Piątek Miesiąca, jako dzień wynagrodzenia za grzechy Najświętszemu Sercu Jezusa: spowiedź w czasie Mszy rannej oraz od godz. 16.30, kiedy to będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

  • Pierwsza Sobota Miesiąca, dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu NMP: po Mszy wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu, o 20.00 nabożeństwo różańcowe, o 21.00 apel maryjny, a 22.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i zakończenie adoracji. Gorąco zapraszamy do modlitwy

     

3.Zakończyła się peregrynacja relikwi bł. Rodziny Ulmów w Golędzinie. Teraz relikwie przejmują mieszkańcy Ślepowrona. Zapraszamy mieszkańców Ślepowrona na sumę aby uroczyście przejąć Kaplicę z relikwiami. Pierwsza rodzina, która podejmie relikwie to Dębski Marcin i Agnieszka.

4.W przyszłą niedzielę 5 lipca ofiary do puszek przed kościołem będą przeznaczone zgodnie z prośbą biskupa radomskiego na pomoc dla ofiar strasznej katastrofy trzęsienia ziemi w Wenezueli.

5.W związku z odejściem na emeryturę po przekroczeniu 75 roku życia, ks. Biskup przyjął moją rezygnację z proboszcza tej parafii i mianował proboszczem dotychczasowego rezydenta parafii Cerekiew ks.Rafała Piekarskiego, oraz wikariuszem parafii ks. Szymona Maliborskiego. Życzę Księżom owocnej pracy duszpasterskiej.

6.Ogłoszenie ks.Rafała Piekarskiego:

  • Ks. Szymon Maliborski, tegoroczny neoprezbiter, otrzymał nominację na wikariusza parafii Cerekiew z dniem 26 sierpnia br. Ks. Szymona serdecznie witamy w naszej parafii i życzymy wielu łask Bożych w realizacji powołania kapłańskiego. W niedzielę 5 lipca, w czasie Mszy o godz. 16.00, będzie liturgiczne objęcie parafii przez nowego proboszcza i dokona tego biskup Marek Solarczyk.

  • W czwartek o godz. 18.00 będzie spotkanie z sołtysami i przedstawicielami miejscowości naszej parafii na plebani. O to spotkanie poprosił nowy proboszcz i serdecznie zaprasza.

  • W sobotę o godz. 8.30 prosimy o pomoc w posprzątaniu kościoła i uporządkowania terenu przykościelnego. 

    Wczoraj do sprzątania kościoła przyszły 2 osoby - Bóg zapłać.

 Drodzy Parfianie.

 

Przez 16 lat byłem Waszym duszpasterzem. Starałem się swoją posługę wykonywać zgodnie z własnym powołaniem. Dziś odchodzę na emeryturę po przekroczeniu wieku 75 lat. Dziękuję wszystkim za

współpracę

za modlitwy w mojej intencji. Dziękuję z każde dobre słowo i wsparcie. Pozostawiam parafię bez długów tak wobec urzędów państwowych jak i diecezjalnych.  Na koncie parafialnym jest obecnie 75 000

zł. z przeznaczeniem na ogrzewanie kościoła. Osąd mojej pracy duszpasterskiej pozostawiam Bogu, a wszystkich parafian polecam naszej ukochanej Matce Jasnogórskiej Matce Kościoła. Proszę o

pamięć w modlitwach Waszych. Ks. Proboszcz.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Blok reklamowy

Wyszukiwanie

Zegar

Dzisiaj jest

sobota,
27 czerwca 2026

(178. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń:
1259475