XII NIEDZIELA ZWYKŁA „A”

25 czerwca 2017

1.Bardzo dziękujemy za liczny i aktywny udział w całej oktawie Bożego Ciała, w procesji, za piękne śpiewy litanii i pieśni.

2.W czwartek 29 czerwca przypada uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kosciele o godz. 7.00 i 17.00. W tym dniu w całym świecie zbierane są ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Ponieważ niewiele osób w tym dniu uczestniczy we Mszy św. dlatego dzisiaj do puszek przed kościołem można złożyć na ten cel swoją daninę. W tym dniu także swoje imieniny obchodzi ks. Paweł, któremu składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

3.W sobotę z racji pierwszej soboty lipca po mszy św. rannej zapraszamy Koła Żywego Różańca na modlitewne spotkanie i wspólną modlitwę różańcową wraz z adoracją Najśw. Sakramentu.

4.Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru GOŚCIA NIEDZIELNEGO w którym m.in.:

-Najbardziej znany szef kuchni Wojciech Modest Amaro wyznaje: „Podjąłem świadomą decyzję, że pójdę za Jezusem” – wspaniały wywiad ze światowej sławy szefem kuchni.

-o objawieniach w Gietrzwałdzie, czyli jednym z 9 miejsc na swiecie uznanym za autentyczne objawienie Matki Bożej i zarazem jedyne w Polsce.

-o tym dlaczego za 5 lat nie będziemy potrzebować gazu z Rosji.

5.W tym tygodniu do sprzątania kościoła z ulicy Wolanowskiej nie przyszły wyznaczone  osoby. W sobotę, 1 lipca 2017 r. od godz. 9:00 do sprzątania kościoła zapraszamy z ul.Wolanowskiej (numery parzyste): Prorok Marzena, Lenarczyk Justyna, Neska Jadwiga, Wilk Zofia, Mortka Ewa, Tyczyńska Bogumiła.

Przypominamy, że każdej osobie wypada sprzątanie świątyni parafialnej  jedną godzinę raz na trzy lata.

6.Rozpoczęły się wakacje, ale przypominamy wszystkim, że w wakacje też obowiązuje nas wszystkich przykazanie:”W każdą niedzielę i święta we Mszy św. nabożnie uczestniczyć”.

Jednocześnie jest okazja, aby przypomnieć, że każde opuszczenie niedzielnej Mszy św.  bez ważnej przyczyny jest grzechem ciężkim.

Wszystkim obecnym na dzisiejszej niedzielnej Mszy św., wszystkim chorym w domach i szpitalach, a także Jubilatom i obchodzącym w tym tygodniu imieniny, z całego serca błogosławimy i życzymy Szczęść Boże.

ks. Proboszcz i ks. Wikariusz.

Czytania:

• Ewangelia: