Matko Boża Szkaplerzna - módl sie za nami.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA „A”

23 lipca 2017

1.Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru GOŚCIA NIEDZIELNEGO w którym m.in.:

-o tym, jakie warunki muszą spełniać chleb i wino używane do sprawowania Eucharystii.

-o widzeniu Polski przez państwa starej Unii, czyli o fałszywych mitach i stereotypach.

-o tworzeniu nowego kapitalizmu mówi wicepremier Mateusz Morawiecki w cyklu:Rozmowa Gościa.

2.W tym tygodniu do sprzątania kościoła z ulicy Wolanowskiej przyszły 2 osoby. Bóg zapłać. W sobotę, 29 lipca 2017 r. od godz. 9:00 do sprzątania kościoła zapraszamy z ul.Wolanowskiej (numery nieparzyste): Gadaszewska Mariola, Stani Aneta, Tarabasz Wanda, Konwa Barbara, Kurek Wiesława.

Przypominamy, że każdej rodzinie wypada sprzątanie świątyni parafialnej  jedną godzinę raz na trzy lata.

3.Trwają wakacje, ale przypominamy wszystkim, że w wakacje też obowiązuje nas wszystkich przykazanie:”W każdą niedzielę i święta we Mszy św. nabożnie uczestniczyć”.

Jednocześnie jest okazja, aby przypomnieć, że każde opuszczenie niedzielnej Mszy św.  bez ważnej przyczyny jest grzechem ciężkim.

4.Dziś, po Mszy św. o godz. 9:30,  z okazji zbliżającego się święta św. Krzysztofa patrona kierowców zostaną poświęcone auta, motocykle, rowery. Zostanie tez odczytany na wszystkich mszach list ks. Biskupa  Przewodniczacego Komisji Episkopatu ds. Misji na temat XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa.

5.Ukończyliśmy remont kaplicy pogrzebowej. Bardzo serdecznie dziękuje w imieniu parafii panu Wojciechowi Sadowskiemu ze Ślepowrona za wykonanie bardzo solidne tej pracy.

6.Drodzy parafianie. W sierpniu przystąpimy do remontu dachu naszego kościoła, który w kilku miejscach przecieka powodując także zniszczenia murów kościoła. Za zgoda Rady Parfialnej prace będzie wykonywać specjalistyczna i solidna fima, która przedstawiła odpowiednie referencje. Serdecznie apeluję do wszystkich parafian o składanie dobrowolnych ofiar na ten cel. I jeszcze jedna prośba. Ofiary będziemy wygłaszać imiennie. Jest to pewnego rodzaju mobilizacja wszystkich parafian, bo z garstką ludzi nie da się tego zrobić.

7.Chetni udania się na piesza pielgrzymkę na Jasną Górę mogą zgłaszać się od przyszłej niedzieli do parafii św. Kazimierza w Radomiu.

Wszystkim obecnym na dzisiejszej niedzielnej Mszy św., wszystkim chorym w domach i szpitalach, a także Jubilatom i obchodzącym w tym tygodniu imieniny, z całego serca błogosławimy i życzymy Szczęść Boże.

ks. Proboszcz i ks. Wikariusz.

Czytania:

• Ewangelia: