XIX niedziela zwykła „B” 12 sierpnia 2018.

1.W środę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze św jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów dla uczczenia naszej Matki i Królowej.

2.W tym tygodniu na wykonanie ekspertyz stanu kościoła ofiary złożyło siedem  rodziny razem 900 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Zachęcamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie złożyli na ten cel ofiary, o składanie ofiar.

3.Zachęcamy do nabycia i zapoznania się z najnowszym numerem GOŚCIA NIEDZIELNEGO, w którym m.in.:

-o uroczystości Wniebowzięcia NMP – wyjaśnienie co oznacza ta prawda naszej wiary.

-o śmierci św. Maksymiliana Kolbe, którego spojrzenia nie potrafili znieść oprawcy.

-o dopalaczach i ostatniej akcji walki rządu z tą zabójczą trucizną.

-o tym, jakie są granice uporczywej terapii.

4.Wczoraj do sprzątania kościoła z Golędzina przyszły 4 osoby i złożyły na środki czystości 60 zł. Bóg zapłać.. W sobotę 18 sierpnia od godz. 9:00 zapraszamy do sprzątania następne osoby z Golędzina: Chudzińska Dorota, Chudzińska Karolina, Prygiel Jadwiga, Waniek Martyna, Idzikowska Bożena .

5.Przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej jest wyłożona Parafialna Księga abstynencji od alkoholu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji przez 100 dni dla uczczenia 100 lecia Niepodległości Polski.

Wszystkim obecnym na dzisiejszej niedzielnej Mszy św., wszystkim chorym w domach i szpitalach, a także Jubilatom i obchodzącym w tym tygodniu imieniny, z całego serca błogosławimy i życzymy Szczęść Boże.

ks. Proboszcz i ks. Wikariusz.

www.cerekiew.parafia.info.pl   konto bankowe parafii na remont kościoła: 31 9147 0009 0008 7883 2000 0001 Bank Spółdzielczy w Radomiu.

piątek,
17 sierpnia 2018