XXIV niedziela zwykła „B” 9 września 2018.

1.W tym tygodniu na wykonanie ekspertyz stanu kościoła wpłynęło 5 ofiar.(650 zł.).Bóg zapłać. Ekspertyzy były już rozpatrywane w Wojewódzkim Wydziale Konserwacji zabytków i w związku ze złożonością projektu renowacji kościoła wszystkie dokumenty zostały skierowane do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie do rozpatrzenia i wydania konkretnej decyzji  odnośnie przyjęcia zakresu i  kosztorysu prac i pozwolenia na prace konserwacyjne. Jest także pozytywna decyzja na doprowadzenie gazu do budynku kościelnego na poczet przyszłego zainstalowania ogrzewania kościoła. Zachęcamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie złożyli na ten cel ofiary, o składanie ofiar.

2.Zachęcamy do nabycia i zapoznania się z najnowszym numerem GOŚCIA NIEDZIELNEGO, w którym m.in.:

-o tym, czy w internecie można spotkać Boga?

-o tym co się dzieje, gdy wypowiadasz imię Boga.

- o problemach współczesnego Kościoła w rozmowie z jezuitą o. Remigiuszem Recławem.

-o tym,że diabeł nie włada duszą ale przejmuje ciało – o próbach wypędzenia diabła z opętanej dziewczynki.

- o cudownie uzdrowionym chłopcu,który był niedawno na Jasnej Górze.

Jest także nowy numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO dla dzieci.

3.Wczoraj do sprzątania kościoła z Golędzina przyszło pięć osób i złożyły 80 zł. na środki czystości. Bóg zapłać.. W sobotę 22 września od godz. 9:00 zapraszamy do sprzątania następne osoby z Zatopolic: Figarska Jadwiga, Traczyk Agata, Głogoska Elżbieta, Zielińska Anna, Kozłowska Henryka, Piszczek Iwona.

4.Można już zamawiać intencje mszalne na 2019 rok.

Przypominamy, że do 1 listopada przyjmujemy na niedzielne msze św. intencje wyłącznie za żywych (rocznice urodzin, małżeńskie).W niedziele nie przyjmujemy intencji na msze koncelebrowane.

5.Za tydzień 23 września, po Mszy św. o godz.9:30 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych, a po Mszy św. o godz.16:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

Wszystkim obecnym na dzisiejszej niedzielnej Mszy św., wszystkim chorym w domach i szpitalach, a także Jubilatom i obchodzącym w tym tygodniu imieniny, z całego serca błogosławimy i życzymy Szczęść Boże.

ks. Proboszcz i ks. Wikariusz.

www.cerekiew.parafia.info.pl   konto bankowe parafii na remont kościoła: 31 9147 0009 0008 7883 2000 0001 Bank Spółdzielczy w Radomiu.

sobota,
22 września 2018