XVI niedziela zwykła „B” 22 lipca 2018.

1.Dziś w naszym kościele można uzyskać odpust zupełny z okazji przypadającego wspomnienia Matki Bożej Szkaplerznej. Uzyskają ten odpust tylko ci, którzy są w stanie łaski uświęcającej, czyli bez grzechu ciężkiego i przystąpią do Komunii św. Na sumie litania do MB. Szkaplerznej i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

Również dziś z okazji przypadajacego wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, po każdej mszy św. poświęcenie pojazdów.

2.W tym tygodniu na wykonanie ekspertyz stanu kościoła ofiary złożyło 7 rodzin razem 860 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Prace już są na ukończeniu. Zachęcamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie włączyli się w naszą akcję, o składanie ofiar.

3.Zachęcamy do nabycia i zapoznania się z najnowszym numerem GOŚCIA NIEDZIELNEGO, w którym m.in.:

-o tym jak i gdzie mówić dziś o Bogu.

-o nawracaniu się, show-biznesie i muzyce rozmowa wokalistą i kompozytorem Józefem Skrzekiem.

-o zakończonym mundialu.

-o biało-czerwonym zobowiązaniu, czyli gdzie jest prawdziwy patriotyzm.

-o potrzebie nowej konstytucji rozmowa ze specjalistą prawa konstytucyjnego.

4.Wczoraj do sprzątania kościoła z Golędzina przyszły 2 osoby i złożyły na środki czystości ofiarę 30 zł. Bóg zapłać. W sobotę 28 lipca od godz. 9:00 zapraszamy do sprzątania następne osoby z Golędzina: Mosionek Aneta, Wachowicz Edyta, Golus Wioletta, Soból Małgorzata, Jakubowska Agnieszka.

Wszystkim obecnym na dzisiejszej niedzielnej Mszy św., wszystkim chorym w domach i szpitalach, a także Jubilatom i obchodzącym w tym tygodniu imieniny, z całego serca błogosławimy i życzymy Szczęść Boże.

ks. Proboszcz i ks. Wikariusz.

www.cerekiew.parafia.info.pl   konto bankowe parafii na remont kościoła: 31 9147 0009 0008 7883 2000 0001 Bank Spółdzielczy w Radomiu.

niedziela,
22 lipca 2018