Trzecia niedziela adwentu „C” 16  grudnia 2018.

1. W dni powszednie rano o 6:30  roraty. Jest to piękne nabożeństwo, na które przychodzimy z lampionami, gdyż jest to nabożeństwo światła. Bardzo proszę rodziców czy dziadków o przychodzenie z dziećmi i odprowadzanie ich do szkoły. Dzieci będą otrzymywać pamiątki i wylosują figurkę do modlitwy w domu w intencjach całej rodziny. Zachęcam także dorosłych do przynoszenia lampionów.

2.W piątek, 21 grudnia od godz.: 9:00 udam się do chorych i starszych naszej parafii aby przed świetami umożliwić im przystapienie do spowiedzi i komunii św. Proszę przygotować stół nakryty białym obrusem. Na stole proszę przygotowć zapalone świece bo do domu przyniosę Najświetszy Sakrament. Na talerzyku proszę położyć: sól, kromkę chleba i trochę waty do oczyszczenia palców kapłana po namaszczeniu świętym olejem. Zarówno chleb jak i watę oraz sól należy spalić.

3.Zachęcam do nabycia i zapoznania się z najnowszym numerem GOŚCIA NIEDZIELNEGO, w którym m.in.:

-o raporcie o stanie Kościoła w Polsce.

-o tym, że coraz więcej kapłanów oddaje życie za to, że głoszą Chrystusa. W tym roku zamordowano 35 księży na świecie.

-o tym jak kardynał Newman odkrył prawdę o Kościele katolickim będąc wcześniej anglikaninem.

- wspaniały dodatek: płyta z najpiękniejszymi kolędami.

JEST TAKŻE NOWY MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.

4.Wczoraj do sprzątania kościoła z Zatopolic przyszły 2 osoby i złożyły na środki czystości 10 zł.Bóg zapłać. W sobotę 22 grudnia od godziny 9:00 zapraszamy do sprzątania następne osoby z Zatopolic: Kopyt Józefa, Kopyt Katarzyna, Kucharczyk Zenona, Szara Małgorzata, Głowacka Sylwia.

5.W zakrystii można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom  Caritas Polska.

6.Opłatki wigilne można nabywać u pana organisty.

7.Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po roratach, a nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po roratach.

Wszystkim obecnym na dzisiejszej niedzielnej Mszy św., wszystkim chorym w domach i szpitalach, a także Jubilatom i obchodzącym w tym tygodniu imieniny, z całego serca błogosławię i życzę Szczęść Boże.

ks. Proboszcz .

www.cerekiew.parafia.info.pl   konto bankowe parafii na remont kościoła: 31 9147 0009 0008 7883 2000 0001 Bank Spółdzielczy w Radomiu.

środa,
19 grudnia 2018