XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA „A”

17 września 2017.

1.Przeżyliśmy wspaniałe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem przez 24 godziny „Jerycho Różańcowe”. Parafianie bardzo gorliwie nawiedzali w dzień i w nocy kościół, aby adorować Jezusa Chrystusa obecnego w Eucharyustii w tak ważnych intencjach dla nas

i dla świata. Bardzo dziękujemy strażakom za dyżury w kościele w nocy.

2.Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru GOŚCIA NIEDZIELNEGO w którym m.in.:

-o tym, że po raz pierwszy od wielu lat pojawiła się realna szansa na likwidację prawa, które pozwala zabijać nienarodzone dzieci, gdy sa chore. Właśnie rozpoczęło się zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. U nas w kościele można podpisać się pod tym projektem. Poniważ  tam trzeba wpisać swój pesel to kto nie ma ze sobą dowodu osobistego będzie mógł to uczynić w przyszłą niedzielę. Jest to bardzo ważna sprawa dlatego postarajmy się zgodnie z własnym katolickim sumieniem podpisaś się.

-o tym, na czym polega nowy projekt „Zatrzymać aborcję” – dogłębne wyjaśnienie problemu.

-o nowym wywiadzie papieża Franciszka.

3.W tym tygodniu do sprzątania kościoła z ulicy Wolanowskiej przyszło 5 osób, które złożyły ofiarę 60 zł. na środki czystości. Bóg zapłać. W sobotę, 23 września 2017 r. od godz. 9:00 do sprzątania kościoła zapraszamy z ul.Wolanowskiej(numery nieparzyste): Konarska Barbara, Kozłowska Daniela, Mucha Maria, Kanecka Wiesława, Petynka Dorota.

4.W ubiegłym tygodniu na remont dachu naszej świątyni 19 osób złożyło ofiarę: Bóg zapłać.

5.W dniu 7 października w święto Matki Bożej Różańcowej odbędzie sięwielka akcja modlitewna "Różaniec bez granic" pod hasłem: RATUJ RÓŻAŃCEM POLSKĘ I ŚWIAT czyli wielka modlitwa różańcowa na granicach kraju. Z Radomia jest organizowany wyjazd autokarowy na granice Polski. Szczegóły na plakcie przed kościołem. Zapisy pod numerem telefonu podanym na plakacie.

My w parafii włączymy się w te modlitwę w kościele 7 października o godz. 14:00.

6.Od przyszłej niedzieli będzie można zamawiać msze na 2018 rok. W niedziele przyjmujemy tylko w intencjach za żyjących (rocznice ślubu, 18 tki, rocznice urodzin, imieniny  itd.).

Wszystkim obecnym na dzisiejszej niedzielnej Mszy św., wszystkim chorym w domach i szpitalach, a także Jubilatom i obchodzącym w tym tygodniu imieniny, z całego serca błogosławimy i życzymy Szczęść Boże.

ks. Proboszcz i ks. Wikariusz.

Czytania:

• Ewangelia: