XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA „A”

15 października 2017.

1.Dzisiaj zgodnie z poleceniem Episkopatu Polski we wszystkich kościołach liczona jest obecność katolików na Mszach św. i ilość osób przystepujących do Komunii św. Liczymy mężczyzn i kobiety, oraz chłopców i dziwczynki od wieku szkolnego.

2. Matka Boża we wszytkich objawieniach prosiła o codzienne odmawianie różańca świetego, aby każdy z nas i świat cały został uchroniony od piekła. Zapraszamy na wspólne odmawianie różańca do kościoła w dni powszednie o godz. 17:00 a w niedziele o godz. 16:00.

3.Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru GOŚCIA NIEDZIELNEGO w którym m.in.:

-„W dni święte zamknięte” -o handlowcach, którzy zamykają swoje sklepy w niedziele i święta. W dni powszednie warto u nich robić zakupy.

-o decyzji prezydenta Andrzeja Dudy o podpisaniu ustawy zakazującej aborcji eugenicznej.

- tym, czy Katalonia oderwie się od Hiszpanii.

- wiele bardzo ciekawych rzeczy do przeczytania.

Jest także nowy numer MAŁEGO GOŚCIA.

4.W tym tygodniu do sprzątania kościoła z Milejowic z ulicy Słonecznej przyszły 3 osoby i złożyły ofiarę 40 zł. na środki czystości. W sobotę, 21  października 2017 r. od godz. 9:00 do sprzątania kościoła zapraszamy z Milejowic ul.Słonecznej następujące osoby: Kalinowska Monika, Pysiak Elżbieta, Zamkowska Ewelina, Zych Julia, Gumowska Aleksandra.

5.W ubiegłym tygodniu na remont dachu naszej świątyni 9 osób złożyło ofiarę: Bóg zapłać.

Zakończyliśmy pierwszy etap prac remontowych naszego kościoła parafialnego.Dach został uszczelniony. Koszt naprawy dach wyniósł 14.400 zł., oczyszczenie ściany zawilgoconej i zasolonej w nawie bocznej oraz odkucie zawilgoconego muru aż do samej cegły 2.500 zł. Czyli razem 16.900. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkich, którzy złożyli na ten cel swoją ofiarę.

Planujemy w przyszłości w przeciagu kilku lat dokonać gruntowego remontu kościoła. Do Urzędu Mazowieckiego Konserwatora Zabytków skierowany został wniosek o wydanie zaleceń i wytycznych w tej sprawie.

Według pisma Urzedu Konserwatorskiego zakres prac jest następujacy:

·        Wykonanie ekspertyzy licznych pęknięc murów i sklepień kościoła.

·        Zabezpieczenie murów przed wilgocią i zasoleniem ścian.

·        Wymiana instalacji elektrycznej.

·        Wymiana instalacji odgromowej.

·         Konserwacja więźby drewnianej dachu i wieży kościoła.

·         Wykonanie instalacji systemu przciwpożarowego i przeciwłamaniowego.

·          Renowacja malowideł ściennych

·           Konserwacja elewacji kościoła(murów zewnętrznych).wymiana okien i drzwi kościoła

·           Założenie ogrzewania w kościele.

W najbliżych kilku miesiącach parafia musi zlecić wyspecjalizowanej firmie, którą nam zleci Kuria Diecezjalna wykonanie dokumentacji przedprojektowej, na podstawie której będziemy mogli wystąpić o ewentualne środki zewnętrzne.

A oto zakres tej dokumentacji:

·           aktualną inwentaryzację architektoniczną kościoła

·          aktualną ekspertyzę techniczną kościoła.: dachu,ścian, stropów, sklepień,

·          aktualną ekspertyzą mykologiczną obiektu:czyli korozji biologicznej, porażeń grzybami

·          program remontowo – konserwatorski kościoła.

Przypuszczamy, że przybliżony koszt tych ekspetyz wyniesie kikaset tysięcy złotych. Wiekszość tej sumy musimy uzbierać sami. Dlatego zostało utworzone specjalne subkonto parafii na które będą wpłacane wszystkie ofiary zbierane na ten cel. Dostęp do konta będzie miał proboszcz parafi z urzedu po zatwierdzeniu podpisem wpłat i wypłat przez przewodniczacego Rady Parafialnej.

Mam nadzieję ja jako Proboszcz Parafii i Rada Parafialna wszyscy parafianie tak jak przy remoncie dachu ofiarnie podejdą do tej sprawy.

6.W zakrystii można nabywać kalendarze ścienne na rok 2018 Fundacji Biskupa Jana Chrapka.

7.Pod chórem na stoliku wyłożone są listy zawierające petycje do parlamentu polskiego o ochronę życia ludzkiego zagrożonego aborcją. Prosimy o podpisywanie tych petycji, które w całej rozciągłości zawierają naukę kościoła katolickiego i św. Jana Pawła II odnośnie życia. Wpisujemy tam swój pesel i podpisujemy.

8.W zakrystii można zamawiać wypominki za naszch zmarłych. Całoroczne wypominki zamawiamy w zakrystii. Jednorazowe wypisujemy na kartach znajdujących się pod chórem i przynosimy do zakrystii. Jednorazowe będą wyczytywane i omodlone na cmentarzu 1 listopada i podczas nabożeństwa żałobnego 2 listopada, a także na różańcu za dusze zmarłych i cierpiących w czyśćcu. Ofiara za jednorazowe wypominki wg. uznania ofiarodawcy.

9.W ubiegłą niedzielę parafianie do puszek przed kościołem na Dzieło Nowego Tysiąclecia w Dniu Papieskim złożyli ofiarę 1006 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim obecnym na dzisiejszej niedzielnej Mszy św., wszystkim chorym w domach i szpitalach, a także Jubilatom i obchodzącym w tym tygodniu imieniny, z całego serca błogosławimy i życzymy Szczęść Boże.

ks. Proboszcz i ks. Wikariusz.

www.cerekiew.parafia.info.pl

konto bankowe parafii: 46 1500 1647 1216 4006 3908 0000