Ogłoszenia duszpasterskie :
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA „A”
28 czerwca 2026r.
1.Jutro uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7:30, 9:00 i 17:00. Taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej i działalność ojca św. Leona XIV.
2.W tym tygodniu przypada:
-
Pierwszy Czwartek Miesiąca, jako dzień modlitw o powołania do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego.
-
Pierwszy Piątek Miesiąca, jako dzień wynagrodzenia za grzechy Najświętszemu Sercu Jezusa: spowiedź w czasie Mszy rannej oraz od godz. 16.30, kiedy to będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
-
Pierwsza Sobota Miesiąca, dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu NMP: po Mszy wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu, o 20.00 nabożeństwo różańcowe, o 21.00 apel maryjny, a 22.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i zakończenie adoracji. Gorąco zapraszamy do modlitwy
3.Zakończyła się peregrynacja relikwi bł. Rodziny Ulmów w Golędzinie. Teraz relikwie przejmują mieszkańcy Ślepowrona. Zapraszamy mieszkańców Ślepowrona na sumę aby uroczyście przejąć Kaplicę z relikwiami. Pierwsza rodzina, która podejmie relikwie to Dębski Marcin i Agnieszka.
4.W przyszłą niedzielę 5 lipca ofiary do puszek przed kościołem będą przeznaczone zgodnie z prośbą biskupa radomskiego na pomoc dla ofiar strasznej katastrofy trzęsienia ziemi w Wenezueli.
5.W związku z odejściem na emeryturę po przekroczeniu 75 roku życia, ks. Biskup przyjął moją rezygnację z proboszcza tej parafii i mianował proboszczem dotychczasowego rezydenta parafii Cerekiew ks.Rafała Piekarskiego, oraz wikariuszem parafii ks. Szymona Maliborskiego. Życzę Księżom owocnej pracy duszpasterskiej.
6.Ogłoszenie ks.Rafała Piekarskiego:
-
Ks. Szymon Maliborski, tegoroczny neoprezbiter, otrzymał nominację na wikariusza parafii Cerekiew z dniem 26 sierpnia br. Ks. Szymona serdecznie witamy w naszej parafii i życzymy wielu łask Bożych w realizacji powołania kapłańskiego. W niedzielę 5 lipca, w czasie Mszy o godz. 16.00, będzie liturgiczne objęcie parafii przez nowego proboszcza i dokona tego biskup Marek Solarczyk.
-
W czwartek o godz. 18.00 będzie spotkanie z sołtysami i przedstawicielami miejscowości naszej parafii na plebani. O to spotkanie poprosił nowy proboszcz i serdecznie zaprasza.
-
W sobotę o godz. 8.30 prosimy o pomoc w posprzątaniu kościoła i uporządkowania terenu przykościelnego.
Wczoraj do sprzątania kościoła przyszły 2 osoby - Bóg zapłać.
Drodzy Parfianie.
Przez 16 lat byłem Waszym duszpasterzem. Starałem się swoją posługę wykonywać zgodnie z własnym powołaniem. Dziś odchodzę na emeryturę po przekroczeniu wieku 75 lat. Dziękuję wszystkim za
współpracę
za modlitwy w mojej intencji. Dziękuję z każde dobre słowo i wsparcie. Pozostawiam parafię bez długów tak wobec urzędów państwowych jak i diecezjalnych. Na koncie parafialnym jest obecnie 75 000
zł. z przeznaczeniem na ogrzewanie kościoła. Osąd mojej pracy duszpasterskiej pozostawiam Bogu, a wszystkich parafian polecam naszej ukochanej Matce Jasnogórskiej Matce Kościoła. Proszę o
pamięć w modlitwach Waszych. Ks. Proboszcz.
